Přístřešek na moderní zahradě se vždy hodí mít. Bude tak místem odpočinku, relaxu a posezení s přáteli i rodinou. Navíc jsou altány brány jako ozdoba zahrady. 
 

Jaký altán na zahradu zvolit

V dnešní době jsou na trhu altány tradiční, tedy dřevěné, ale i kovové, nebo mobilní. Ať je zvolen kterýkoli typ, vždy má pevnou střechu a nosné pilíře. Nicméně žádný nebude tolik okrasný, jako právě dřevěný altán. Kovový nebo plátěný altán jsou přístřešky funkční, ale ne tolik vzhledné, jako právě dřevěný altánek. 
 

Výhody dřevěného altánu

Vzhled dřevěného altánu může být různý, záleží na mnoha faktorech, zda je vyroben v masivním stylu, nebo spíše lehké konstrukce. Může být užito několika příček, skládaných úhlopříčně přes sebe, anebo jedna vedle druhé. Dřevěný altán může mít otevřené stěny, anebo plné zastínění v dolní části altánu. Velkou výhodou dřevěných altánů oproti jiným je tak flexibilita vzhledu. Dřevěných zahradních altánů je opravdu mnoho, vybrat si je možno podle vkusu a celkového rázu domu i zahrady. 
 

Estetika jako hlavní přednost

Důmyslnou architekturu zahrady skvěle doplní nejen zahradní jezírko, skalka a květiny, záhony, ale především i vzhledný zahradní a dřevěný altán. Tento typ se na propracovanou zahradu hodí nejlépe. Bude tak tvořit nejen funkční prostor pro odVýhody dřevěných altánů

Přístřešek na moderní zahradě se vždy hodí mít. Bude tak místem odpočinku, relaxu a posezení s přáteli i rodinou. Navíc jsou altány brány jako ozdoba zahrady.

 

Jaký altán na zahradu zvolit

V dnešní době jsou na trhu altány tradiční, tedy dřevěné, ale i kovové, nebo mobilní. Ať je zvolen kterýkoli typ, vždy má pevnou střechu a nosné pilíře. Nicméně žádný nebude tolik okrasný, jako právě dřevěný altán. Kovový nebo plátěný altán jsou přístřešky funkční, ale ne tolik vzhledné, jako právě dřevěný altánek.

 

Výhody dřevěného altánu

Vzhled dřevěného altánu může být různý, záleží na mnoha faktorech, zda je vyroben v masivním stylu, nebo spíše lehké konstrukce. Může být užito několika příček, skládaných úhlopříčně přes sebe, anebo jedna vedle druhé. Dřevěný altán může mít otevřené stěny, anebo plné zastínění v dolní části altánu. Velkou výhodou dřevěných altánů oproti jiným je tak flexibilita vzhledu. Dřevěných zahradních altánů je opravdu mnoho, vybrat si je možno podle vkusu a celkového rázu domu i zahrady.

 

Estetika jako hlavní přednost

Důmyslnou architekturu zahrady skvěle doplní nejen zahradní jezírko, skalka a květiny, záhony, ale především i vzhledný zahradní a dřevěný altán. Tento typ se na propracovanou zahradu hodí nejlépe. Bude tak tvořit nejen funkční prostor pro odpočinek, ale i právě jako estetický prvek na zahradě. Žádný jiný ze zahradních altánů jak nebude skvěle do konceptu zapadat, jako právě dřevěný altán.

 

Variabilita vzhledu

Při výběru dřevěného zahradního altánu je nabídka pestrá a možno je si určit mnoho, zejména zda bude altán mít konstrukci s půdorysem tradičního šestiúhelníku, anebo běžného čtyřúhelníku. Altán také může mít stěny, nebo pouze ozdobné nosné pilíře. K altánu dobře ladí i pnoucí rostliny, takže pro zahrádkáře skvělá volba výběru. počinek, ale i právě jako estetický prvek na zahradě. Žádný jiný ze zahradních altánů jak nebude skvěle do konceptu zapadat, jako právě dřevěný altán. 
 

Variabilita vzhledu

Při výběru dřevěného zahradního altánu je nabídka pestrá a možno je si určit mnoho, zejména zda bude altán mít konstrukci s půdorysem tradičního šestiúhelníku, anebo běžného čtyřúhelníku. Altán také může mít stěny, nebo pouze ozdobné nosné pilíře. K altánu dobře ladí i pnoucí rostliny, takže pro zahrádkáře skvělá volba výběru.