Vzhled moderní zahrady má mít nejen správný zahradní nábytek, úhledný zelený trávník, ale také moderní závěsné houpací sítě, které jsou momentálně hitem. 
 
 

Houpací závěsné sítě

Klasické závěsné sítě nejsou příliš praktické. Jedinec se do nich nasouká, ale jakýkoli pohyb v ně je už prakticky nemožný, omezený a dost náročný. Jenže to jsou klasické houpací sítě, ze kterých se vyvinuly moderní houpací sítě. Druhé jmenované jsou uzpůsobeny především zákazníkům a jeho potřebám. Jsou stále houpacími sítěmi, ale s prvky, které umožňují rozmanitější mobilizaci a pak také designové provedení je tolik často zajímavé, že tvoří na zahradě možná i umělecké dílo. 
 

Nejsou stromy? Nevadí

Lidé často uvažují o pořízení houpací sítě na zahradu až v případě, kdy mají na pozemku statné stromy, stojící kousek od sebe. Toto je často vede k myšlence, že by se zde závěsná houpací síť dala pořídit. Což je pravdou, jenže tu je možno umístit i v případě, že žádné stromy na zahradě nejsou. 
 

Stojany na moderní houpací sítě

Existují statné stojany na závěsné houpací sítě, které jsou dostatečně stabilní na to, aby takové sítě spolu s osobou udržely. Velkou výhodou takových stojanů na houpací sítě je i to, že jsou přímo uzpůsobené houpací síti, což dost často právě stromy, volně stojící nejsou. 
 

Sítě podle volby

Závěsné houpací sítě mohou být v klasickém provedení, které člověka semkne dovnitř, což je pro ochranu soukromí dobré. A pak i ty, které jsou spíše otevřenější, jsou takovým zavěšeným lehátkem. Z těchto závěsných houpacích sítí se snáze vstává, ale i pohybuje. Nicméně každý může upřednostňovat jiný typ koupací sítě. Dobrým rozhodnutím je pořídit závěsnou houpací síť v případě, kdy má zájemce dítě. Děti ocení tuto zajímavou atrakci, která může posloužit hrám venku a tak i dítě zaměstnat na čerstvém vzduchu.