17.5.2017

Mobilní domky vzbuzují rozporuplné emoce našíř celým spektrem populace. Jsou lidé, kterým se varianta líbí, a jsou také silní odpůrci takového bydlení. Přičemž je ale možno mobilní domek nazývat moderním a nadčasovým způsobem bydlení. 
Proč jsou odpůrci mobilních domů?
 
 
Někteří lidé mají zakořeněné přesvědčení, že mobilní domek je něco jako přívěs a na naše přírodní podmínky by v něm bylo zima. Navíc i to, že zděné domy jsou prostě pravým domem a mobilní domy jsou pro ně spíše variantou chataření. Jenže to není podobno pravdě a je to přesvědčení pramenící z nedostatečné informovanosti. Moderní mobilní domy jsou plnohodnotným bydlením, které může mnohým lidem vyřešit situaci.
 

Mobilní domy jako moderní způsob bydlení

Mobilní domy této doby jsou konstruovány tak, aby plně vyhověly požadavkům pohodlného a praktického bydlení. Vyrábí se v několika provedení a velkou výhodou těchto domů je především fakt, že je takto možno pořídit dům za několik set tisíc korun a osvobodit se tak od nájmu. 
 

Pro mladé a perspektivní

Velkou předností mobilních domů je právě pořizovací cena. Jsou tak dostupné i mladým lidem, kteří pracují a nemají naspořeno na pořízení vlastního domu nebo bytu. Mobilní dům si pořídí o velikosti a rozloze běžného bytu, přičemž cena je výrazně nižší, než při koupi bytu. Mobilní dům je již v základu vybaven a připraven k modernímu bydlení. Stačí jej dovézt na místo a nastěhovat se. 
 

Transport je možný

Dost často také mladí lidé řeší situaci, že se nechtějí zavazovat placením hypotéky v místě, kde současně bydlí, přičemž váhají, zda nebudou muset kvůli zaměstnání měnit místo pobytu. To je pak složitější cestou k vyřizování potřebných náležitostí. Přičemž vlastnictví mobilního domu je v tomto ohledu snazší na řešení, stačí dům odvést na jiné místo.