16.8.2017
 
Rádi relaxujete a přemýšlíte o netradičním doplňku na zahradu, terasu či verandu do zahradní pergoly, zimní zahrady nebo i bytu? Potom patříte mezi ideální adepty pro pořízení houpací sítě nebo křesla. 
 
 

Staré dobré houpací sítě

Houpací sítě představují klasiku, a i když se to na první pohled nemusí zdát, ležení v nich je velmi pohodlné a poskytuje výbornou relaxaci – některé výzkumy dokonce ukazují, že právě v houpací síti je nejsnadnější usnout. 
Moderní houpací sítě mohou být vyrobeny z různých materiálů, mít nosnost i 280 kg a mohou být určeny i pro více osob. Lehčí turistické sítě pak mívají nosnost okolo 100 Kg. Síť lze zavěsit mezi kmeny stromů nebo mezi jiné opory – existují i sítě s vlastní ocelovou závěsnou konstrukcí – ty mohou být vhodné třeba do lehčích zahradních pergol, jejichž konstrukce není uzpůsobena pro vysokou zátěž. 
 

Trendy závěsná křesla 

Relativně mladší a modernější variantu představují módní závěsná křesla. Tato křesla jsou výhodná, protože nezaberou mnoho prostoru a stačí jim jediný úchytný bod, kterým může být třeba strop, větev, vhodný trám apod. – i houpací křesla mohou být opatřeny vlastní ocelovou nosnou tyčí. 
 
Houpací křesla mohou sloužit jako vynikající zahradní nábytek, ale uplatní se také v bytě. Jejich výhodou je, že se do nich snadněji usedá a snadnější je také vstávání. Rovněž máte oproti ležení v síti lepší rozhled a přehled o okolí. 
Houpací křesla mají obvykle nosnost minimálně 100 Kg a mohou mít různou podobu.