14.2.2018
Je zima, a proto je nyní velice důležitý dřevník. Díky němu můžete skladovat dřevo bez potíží a budete ho mít vždy dobře proschlé. Jak ale vlastně dřevo skladovat? Co je nejvhodnější?
Ušetříte cesty do kůlny
Většinou je nejlepším řešením mít více míst, kde dřevo skladujete. Je to možné vysvětlit tak, že například velké plachtové nebo jiné kůlny či přístřešky poslouží jako centrální sklad dřeva. Odsud můžete dřevo odebírat a naplňovat jím dřevníky. V těch může být menší, pohotovostní zásoba pro dům, chatu nebo chalupu. Tento systém je šikovný – nemusíte neustále běhat pro dřevo do kůlny.
Můžete si vybrat různé dřevníky
I samotně hotové dřevníky nabízejí velice širokou škálu možností. Existují dřevníky malé, střední i velké. Vybírejte si ten nejvhodnější podle toho, jaký objem dřeva potřebujete pro svoje účely skladovat. Není potřeba velký objemný dřevník, když máte relativně malou spotřebu. Proto na základě předchozích zkušeností pečlivě zvažte, co bude pro vás nejlepším řešením.
Nepotřebujete další skladovací plochu
Malé dřevníky tvoří obvykle ocelové přístřešky na dřevo, jež dokážou dokonale chránit zásoby dřeva. Můžete do nich uložit třeba 2-5 m3 dřeva podle jejich velikosti. Nemusíte mít další skladovací plochu na dřevo, v řadě případů s touto zásobou vystačíte. Máte tak jistotu, že je dřevo uloženo v těch nejoptimálnějších podmínkách a nebude hnít, vlhnout, nebudou ho napadat plísně.
Stojan ke krbu je praktický
Posledním prvkem jsou stojany na dřevo ke krbu. Jsou menší a pojmou většinou jenom několik málo polen, ale přesto jsou výjimečně praktické. Máte totiž zásobu palivového dříví hned při ruce. Navíc jde většinou o estetický kousek, který opravdu dobře vypadá a i celkově ladí s interiérem. I zde mát dřevo ty nejlepší podmínky ke skladování. Platí totiž, že pokud bude dřevo dobře skladováno a správně vyschlé, ušetříte za topení – takové palivo má mnohem větší výhřevnost.